Czekając na PWPW KLZ – informacje dla kibiców

Trzeci sezon rozgrywek Krajowej Ligi Zapaśniczej rozpocznie się w październiku.

Cóż do tego czasu ma począć stęskniony za ferworem zapaśniczej walki wierny Kibic? Zapewniamy, że nie będziecie się nudzić i proponujemy imprezy zapaśnicze, które warto, a nawet należy obserwować.

półfinał pwpw klz play-off 2018

Na zapaśniczych matach całego świata odbywa się mnóstwo zapaśniczych imprez, które chcemy zaprezentować naszym kibicom, by mogli w bojowym nastawieniu oczekiwać zmagań PWPW KLZ.

Proponujemy oczywiście wybrane i te, które z pewnością warto śledzić.

17 maja odbyła się walka pomiędzy gigantami stylu wolnego, rywalizującymi w kategorii wagowej do 74 kg, Frankiem Chamizo (Włochy) i Jordanem Burrougsem (USA).

Pojedynek w ramach akcji Beat the Streets Benefit odbył w Nowym Jorku. Wielkie wydarzenie medialne i wyśmienita promocja sportu zapaśniczego  wzbudziła ogromne zainteresowanie na całym świecie. Walkę wygrał 8:5, mistrz olimpijski z Londynu (2012) Jordan Burroughs.

jordan chamizo

W Skopje (Macedonia) w dniach  14-20.05 odbywały się ME kadetów.

Turniej oczywiście z udziałem reprezentacji Polski. Link do informacji i rezultatów z tych ważnych dla przyszłości polskich zapasów zawodów: https://unitedworldwrestling.org/event/european-championships-4

Od 18 maja sympatyków sportu zapaśniczego zapraszamy do obserwowania zmagań Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach.

Być może ujrzymy przyszłych zawodników PWPW KLZ.

18-20.05 – Krotoszyn – styl wolny
20-22.05 – Krotoszyn – zapasy kobiet
25-27.05 – Poznań – styl klasyczny

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach

O relację z tej ważnej  dla młodego pokolenia naszych zapaśników imprezy zadba portal SportZona
https://sportzona.pl/app/events/list/wrestling

26 maja w Poznaniu kibiców sportu zapaśniczego zapraszamy na I Grand Prix Poznań.

Turniej organizuje Mateusza Gucmana-  trener WZS WKS Grunwald Poznań oraz firma PITBULL West Coast.

Przy hali na ul. Bukowskiej 25 obejrzymy zmagania zawodników w dwóch kategoriach wagowych – 79 kg i 86 kg, po 4 w każdej z nich. Ponadto odbędą się również odrębne walki w różnych kategoriach w stylu wolnym o charakterze szkoleniowym. W głównych kategoriach zapaśnicy stoczą po 3 pojedynki każdy z każdym.

grand prix Poznan

Mistrzostwa Europy młodzików

W czerwcu (15-17), w węgierskim Gyor odbędą się Mistrzostwa Europy młodzików.  Komunikat organizacyjny i inne informacje kibice znajdą pod linkiem: https://unitedworldwrestling.org/event/european-championships-12?tab=schedule

Walka o tytuł Mistrza Polski seniorów

W kraju będziemy mogli wspólnie pasjonować się rywalizacją o tytuł Mistrza Polski seniorów w stylu klasycznym. Gospodarzem Mistrzostw Polski będzie Radom (22-23 czerwca ). Relacja portal SportZona.

Mistrzostwa Świata – kadeci

W lipcu będziemy mogli wspólnie pasjonować się startem naszych kadetów na Mistrzostwach Świata. Turniej odbędzie się w dniach 02-08.07 w Zagrzebiu (Chorwacja). Więcej na temat tych zawodów znajdziecie pod linkiem https://unitedworldwrestling.org/event/world-championships-30

Mistrzostwa Polski seniorów

Teresin będzie gospodarzem Mistrzostw Polski seniorów w stylu wolnym (06-07 lipca 2018). Relacja z zawodów portal SportZona.

Mistrzostwa Europy juniorów

Od 30 lipca do 05 sierpnia juniorzy rywalizować będą w Rzymie o tytuł Mistrza Europy. Informację, wyniki i walki z tego turnieju kibice znajdą pod linkiem:
https://unitedworldwrestling.org/event/european-championships-5

Grand Prix w Polsce

Ciekawie zapowiada się wrzesień. Prawdziwe święto zapasów obejrzymy w Warszawie.

W dniach 06-09 września kibice będą mogli pasjonować się oglądaniem turniejów Grand Prix w Polsce.  Turniej im. Władysława Pytlasińskiego (styl klasyczny), Turniej im. Wacława Ziółkowskiego (styl wolny) i Poland Open (zapasy kobiet), to wielka zapaśnicza uczta na polskich matach z udziałem najlepszych zapaśników świata.

Sport Zona zadba o relację z tych ważnych w kontekście startu naszej reprezentacji na październikowych Mistrzostwach Świata.

Mistrzostwa Świata juniorów

W dniach 17-23.09 odbędą się Mistrzostwa Świata juniorów. Zawody w słowackiej Trnavie będziemy mogli śledzić pod linkiem:
https://unitedworldwrestling.org/event/world-championships-31

Mistrzostwach Świata – weterani

Nasi weterani walczyć będa w Mistrzostwach Swiata w stylu wolnym- Skopje(Macedonia) – 28-30.09 :
https://unitedworldwrestling.org/event/world-championships-44

Mistrzostwach Świata – weterani

W rosyjskim Perm (październik) zmierzą się o tytuł Mistrza Świata weterani stylu klasycznego.
https://unitedworldwrestling.org/event/world-championships-32

las vegas1

Mistrzostwa Świata

Imprezą, która z pewnością przyciąga uwagę całego zapaśniczego środowiska, są październikowe mistrzostwa globu w Budapeszcie (20-28.10).  Turniej, na który reprezentacja Polski jedzie walczyć o medale.

Kulminacja sezonu 2018 zapowiada się arcyciekawie. Liczymy na udany start naszych reprezentantów i już teraz zapraszamy wszystkich zapaśniczych kibiców do trzymania kciuków za naszą ekipę.

Zmagania o tytuł Mistrza Świata oglądać będziecie mogli oglądać pod linkiem: https://unitedworldwrestling.org/event/world-championships-33

ms węgr

Wierzymy, że każdy kibic sportu zapaśniczego wybierze dla siebie najciekawsze propozycje imprez.

My niecierpliwie oczekujemy na naszych kibiców już w październiku. Liczymy, że zapaśnicze hale wypełnią się po brzegi najlepszymi kibicami sportowymi na świecie.

PWPW KLZ ligą mistrzów zapaśniczej maty i najlepszych kibiców świata !!!

Przydatne linki do uważnego śledzenia zapaśniczych wydarzeń:

Polski Związek Zapaśniczy:
https://www.zapasy.org.pl/

Kalendarz imprez PZZ:
https://www.zapasy.org.pl/uploads/dokumenty/2018/2_Luty/KALENDARZ%20IMPREZ%20PZZ%20W%20ZAPASACH%20na%202018%20ROK.pdf

Portal zapaśniczy Sportzona:
https://sportzona.pl/

United World Wrestling:
https://unitedworldwrestling.org/

Kalendarz imprez UWW:
https://unitedworldwrestling.org/events

PWPW KLZ Krajowa Liga Zapaśnicza