PWPW KLZ patrzy daleko w przyszłość i chce inwestować w młodzież!

KLZ wyszła z nowatorską propozycją utworzenia KLZ junior, by tworzyć solidne fundamenty pod polskie zapasy.

Zhan Beleniuk pwpw klz playoff bg

W ubiegłym sezonie PWPW KLZ byliśmy świadkami zapaśniczej rywalizacji w lidze na wysokim sportowym poziomie. W  drugiej odsłonie  zapaśniczych  zmagań PWPW KLZ  kibice sportu zapaśniczego mogli oglądać wiele znakomitych pojedynków, stojących na najwyższym światowym poziomie. W lidze startowało wielu utytułowanych, uznanych zapaśniczych postaci. Nasi zawodnicy z pewnością mieli okazję do rywalizacji ze światową czołówką. Rywalizacja w wielu kategoriach wagowych zawodników polskich, pretendujących do miana reprezentantów Polski, była zacięta, wyrównana i dająca wiele satysfakcji kibicom.

Prezes Damian Fedorowicz i KLZ czyni kolejne kroki, by polskie zapasy stały się atrakcyjne dla kibica i jednocześnie stały się sportową wizytówką naszego kraju.

W rozgrywkach ligi starowało wielu młodzieżowców, przebijali się do składów wyjściowych juniorzy. KLZ stawia na młodzież i już wyszła z inicjatywą rozgrywek dla drużyn juniorskich. KLZ pragnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom środowiska zapaśniczego i stworzyć KLZ Junior.

We wstępnym zamyśle organizacyjnym formuła KLZ Junior oparta będzie na zasadach KLZ Senior. W lidze tej startować będą mogli tylko polscy zawodnicy (młodzik, kadet, junior).

Oczywiście zawodnicy będą mogli reprezentować swoje kluby również w rozgrywkach KLZ Senior. Mecze KLZ Junior poprzedzałyby mecze drużyn seniorskich – KLZ Senior. Na początku organizator ligi KLZ proponuje 4 drużyny, które zaczęłyby rozgrywki podczas rywalizacji w fazie play-off KLZ Senior. Koszty przejazdów ekip i nagrody za zdobyte miejsca pokryje KLZ. Oczywiście pomysłodawca liczy na ścisłą współpracę i wsparcie ze strony PZZ.

KLZ Junior
półfinał pwpw klz play-off 2018

Start młodych adeptów na zawodowych matach, bezpośredni kontakt z drużynami zawodowymi i częsta rywalizacja na pewno pozytywnie wpłynie na rozwój sportu zapaśniczego w naszym kraju.

Wszelkie regulaminy i szczegóły zostaną opracowane i przedstawione w momencie, gdy regiony/makroregiony podejmą decyzję o starcie w rozgrywkach KLZ Junior.

KLZ Sp z o.o. składa propozycję przeprowadzenia ciekawych rozgrywek dla „młodych wilków” polskich zapasów, prosimy rozważenie tej propozycji i decyzje do końca maja 2018.