PATRYK DUBLINOWSKI – „nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa”

Na przestrzeni całego sezonu PWPW KLZ 2017/2018 Patryk Dublinowski okazał się pewniakiem w składzie Mistrza Polski -AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Zawodnik stylu wolnego, wychowanek i na co dzień zapaśnik AKS Białogard.

W tegorocznych rozgrywkach zwyciężył we wszystkich swoich pojedynkach.

Dublinowski

W sezonie 2017/2018 rozgrywek PWPW KLZ stoczyłeś pięć walk, w kategorii wagowej do 86 kg zostając najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem stylu wolnego w rankingu PWPW KLZ z uwzględnieniem kategorii wagowych. To z pewnością bardzo udany dla Ciebie sezon PWPW KLZ. Jak Ty oceniasz swoje starty w tegorocznych rozgrywkach PWPW KLZ.

Ciężko byłoby być niezadowolonym ze startów, wygrywając wszystkie swoje walki oraz zdobywając tytuł najlepszego zawodnika stylu wolnego. Chociaż nie po każdej walce byłem zadowolony…ale taki jest już sport. Najważniejsze jest to, że każda z walk została wygrana, dzięki czemu mogłem pomoc swojej drużynie w zdobyciu mistrzostwa.

Jesteś doświadczonym zawodnikiem. Walczysz w PWPW KLZ już drugi sezon. PWPW KLZ 2017/2018 w ocenie Patryka Dublinowskiego.

Przede wszystkim duży plus za organizacje. Mecze są organizowane naprawdę na wysokim poziomie. Oprawa robi wrażenie zarówno na żywo,  jak i na ekranach telewizorów. No i oczywiście wspaniała atmosfera stworzona przez kibiców, w szczególności kibiców z Piotrkowa – są niezastąpieni . Według mnie w porównaniu z poprzednim sezonem podniósł się też poziom sportowy oraz gaże dla zawodników, co było niewątpliwie słabym punktem pierwszego sezonu. Można zauważyć, że liga bardzo szybko się rozwija, aż strach pomyśleć jak będzie wyglądała za kilka lat.

Dublinowski

Mecz i walka w sezonie 2017/2018, które na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Jeżeli chodzi o mecz to na pewno finał, walka o mistrzostwo. Po porażce w pierwszym meczu, na wyjeździe, atmosfera w ekipie była napięta. Wszyscy czuliśmy, że trzeba dać z siebie wszystko. Natomiast co do walki, żadna nie zapadła mi specjalnie w pamięci, może jedynie walka w finale z Marcinem Majką.  Walkę tą zapamiętam ze względu na efektowny rzut z góry, który mógł się podobać sympatykom sportu zapaśniczego. Normalnie nie wykonuję tak ryzykownych akcji i to jeszcze w końcówce walki, którą wygrywam. Jak widać, liga rządzi się swoimi prawami i doping kibiców zrobił swoje.

Tradycyjnie specjalnie dla najmłodszych sympatyków PWPW KLZ pytam o Twoje pierwsze kroki na zapaśniczej macie.

Moja przygoda na macie zaczęła się dość późno.  Zacząłem trenować  w pierwszej klasie gimnazjum. Zainspirowany braćmi, którzy trenowali ten sport, udałem się na pierwszy trening i tak już zostałem do dzisiaj. Pierwszym moim trenerem był Tadeusz Krawczyk i to on pomagał mi w stawianiu pierwszych kroków na macie. Rolę tę po jakimś czasie przejął Cezary Jastreb, który do dziś kieruje moimi treningami.

Dublinowski

Bracia Dublinowscy to prawdziwy zapaśniczy klan. Ty, Łukasz i Patryk dokonaliście historycznego wyczynu podczas Mistrzostw Polski (2011). Przybliż, proszę sympatykom sportu zapaśniczego ten sportowy, rodzinnym wyczyn.

O ile dobrze pamiętam, były to Mistrzostwa Polski Seniorów 2011 roku. Ja byłem jeszcze juniorem próbującym swoich sił na imprezie seniorskiej, natomiast bracia byli już doświadczonymi seniorami. Walczyłem wtedy na 84 kg i zdobyłem srebrny medal, co niewątpliwie było niespodzianką. Natomiast bracia wystartowali w najwyższej kategorii wagowej, do 120 kg. Łukasz zdobył złoty, a Radek brązowy medal. Nikt o tym nie myślał, ale okazało się, że dokonaliśmy historycznego wyczynu, bo jako trzech braci przywieźliśmy medale z Mistrzostw Polski Seniorów. Bardzo miło to wspominam, bo w mały stopniu zapisaliśmy się na kartach historii tego pięknego sportu.

Zastanawiam się,  jak Wasi rodzice rodzili sobie z gromadką młodych wojowników. Sympatycy PWPW KLZ liczą, na jakąś ciekawą historię z dzieciństwa braci Dublinowskich.

– Kiedy się urodziłem bracia byli już dużymi chłopakami, jeden miał 10, a drugi 12 lat.Można, więc powiedzieć, że bardziej oni przeżywali wspólne dzieciństwo. Tak więc pozostawało tylko dokuczanie młodszemu bratu – jak ktoś ma starszych braci, to wie, że to nic szczególnego. Suma summarum nie sprawialiśmy jakiś większych problemów wychowawczych, także wydaje mi się, że nie mieli z nami tak najgorzej. Wszyscy oprócz sportowej kariery pokończyliśmy studia i pracujemy w swoich zawodach.

Wracając do PWPW KLZ, czy najbliższy Ci z pewnością AKS Białogard wróci do drużynowej rywalizacji ligi zapaśniczych mistrzów?

– Niestety nie mam, żadnych informacji o tym. Wiem, że chęć powrotu jest, ale nie jest to takie proste. Oprócz drużyny ważną kwestią są też finanse, a z tym nie jest już tak prosto.

Zostałeś Mistrzem Polski PWPW KLZ z drużyną niepokonanych piotrkowskich „Spartan”. Opisz, proszę atmosferę waszej ekipie na przestrzeni całego sezonu. Czy w tej drużynie, oprócz oczywiście sportowej klasy zawodników, jest coś, co miało wpływ na kolejny sukces drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego?

Tak jak wcześniej już wspomniałem, ogromną robotę robili nasi kibice, to oni budowali atmosferę i sprawiali, że byliśmy w stanie wyjść z każdej opresji. Duży wpływ miało także zaangażowanie trenerów i działaczy. Zawsze przed walkami przychodzili do szatni i motywowali każdego z osobna. Było widać, że zależy im na zespole i zwycięstwie, nie zajmowali wygodnych miejsc na sali, tylko nas wspierali. Wisienką na torcie była wspaniała atmosfera w zespole, wszyscy byli otwarci, komunikatywni. Nie było osób, które się w jakimś stopniu wywyższały lub traktowały innych z góry, mimo różnych klas zawodników.

Gratulując znakomitego sezonu w PWPW KLZ pragniemy zdradzić kibicom te najbliższe i nieco bardziej odległe sportowe plany Patryka Dublinowskiego.

Nic nie planuje, skupiam się na tym, co jest teraz. Mogę jedynie powiedzieć, że cały czas ciężko trenuję i nie powiedziałem jeszcze swojego ostatniego słowa na zapaśniczej macie.

Życząc zapaśniczej mocy, zdrowia i realizacji wszelkich planów dziękuję za rozmowę.

PATRYK DUBLINOWSKI

Ur.1992 wzrost 176 cm , waga 88 kg

AKS BIAŁOGARD
PWPW KLZ : AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

III m Akademickie MŚ 2014
II m MP 2016, 2012, 2011
III m MP 2017, 2014, 2013
Młodzieżowy MP 2012, 2014, 2015
II m Młodzieżowe MP 2013
I m Międzynarodowe MP juniorów 2011
II m MP juniorów 2011
III m MP juniorów 2010

Rekord PWPW KLZ: 9 zwycięstw/ 0 remis/ 2 porażki

Dublinowski