Dzisiaj (22.02.) o godz. 18.00, ostatnia odsłona sezonu zawodowej Krajowej Ligi Zapaśniczej. Kolejność na podium już znamy, ale drużyny wciąż mają o co walczyć

Mistrzem Polski już od tygodnia jest AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. W poniedziałek, w pierwszym meczu 10. kolejki KLZ, zmierzył się z Unią w Raciborzu. Dla gospodarzy pojedynek miał podwójną stawkę. Przede wszystkim, zwycięstwo dawało im wicemistrzostwo Polski, ale dodatkowo motywował ich fakt, że piotrkowianie wygrali wcześniej wszystkie swoje mecze ligowe.
Zespół z Raciborza przerwał tę serię, wygrywając 6:4, i potwierdził w ten sposób swoją mocną pozycję na mapie polskich zapasów. Warto podkreślić, że było to zwycięstwo bardzo pewne. Po sześciu walkach Unia prowadziła już 5:1. Punkt dla mistrzów Polski zdobyła niezawodna Roksana Zasina, ale asy atutowe piotrkowian, Arkadiusz Kułynycz, Dawid Szkodziński i Mateusz Nejman, przegrali swoje walki zdecydowanie. Ten ostatni poległ w starciu z jokerem, czyli zawodnikiem, którego zwycięstwo ma wartość dwóch punktów. W tej roli wystąpił w Unii młody Patryk Ołenczyn, doskonale spisujący się w KLZ.
W ostatnich trzech walkach piotrkowianie tylko zmniejszyli rozmiary porażki.

– Nie wszystko możemy wygrywać, na tym polega piękno sportu. W drużynie Unii widać było ogromną determinację, nam w niektórych momentach jej zabrakło. Gratuluję rywalom zasłużonego wicemistrzostwa – powiedział po meczu Michał Jaworski, trener AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

Emocje w Białogardzie i w Warszawie
Dziś odbędą się dwa pozostałe mecze 10. kolejki KLZ, ostatniej w jej premierowym sezonie. AKS Białogard spotka się z Grunwaldem Poznań, który jest już pewny trzeciego miejsca w tabeli. W składzie poznańskiej drużyny zobaczymy kilku olimpijczyków, na czele z Moniką Michalik, brązową medalistką z Rio de Janeiro.
Z kolei AZS AWF Warszawa zmierzy się z drużyną AZ Supra Brokers Wrocław. Kibice mogą się spodziewać bardzo zaciętego pojedynku, ponieważ ambitni wrocławianie będą walczyć o ucieczkę z ostatniego miejsca w tabeli. Przed tygodniem pokonali drużynę z Białogardu, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, teraz chcą zdobyć punkty w Warszawie. Z kolei akademicy spisują się w rundzie rewanżowej bardzo dobrze – zremisowali w Raciborzu i tylko nieznacznie przegrali z Grunwaldem.
Emocji w meczach KLZ nigdy nie brakuje również dlatego, że zapaśniczy walczą nie tylko o punkty dla swoich zespołów, lecz również o miejsce w indywidualnych rankingach.
Wszystkie spotkania KLZ można zobaczyć w internecie – na SPORT ZONA oraz KLZ TV.

10. kolejka Krajowej Ligi Zapaśniczej
AKS Białogard – Grunwald Poznań
22 lutego, godz. 18.00
AZS AWF Warszawa – AZ Supra Brokers Wrocław
22 lutego, godz. 18.00
Unia Racibórz – AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski 6:4
Mecz odbył się 20 lutego.