Dumny i twardy piotrkowski wojownik – kapitan piotrkowskich „Spartan” – Radosław Grzybicki.

W pierwszym meczu półfinałów PWPW KLZ zmierzą się KS Budowlani Łódź i AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski (27.02.2018). Prezentowaliśmy już lidera ekipy KS Budowlani Łódź, dzisiaj kolej na zawodnika rywali łodzian. Specjalnie dla kibiców PWPW KLZ – Radosław Grzybicki.

radek grzybicki

RADOSŁAW GRZYBICKI

Sezony w PWPW KLZ:

  • sezon 2016/2017 – AKS Madej Wrestling Team – Mistrz Polski
  • sezon 2017/2018 – AKS Madej Wrestling Team

Walki w PWPW KLZ:

Wygrane: 11
Remis: 1
Przegrane: 2

Trener:

Henryk Grabowiecki

Klub macierzysty:

AKS Piotrków Trybunalski

Osiągnięcia:

  • Czterokrotny Mistrz Polski
  • Reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy
radek grzybicki

Kapitan drużyny piotrkowskich „Spartan” w swoim drugim sezonie walk w PWPW KLZ, wykazuje się znakomita skutecznością. W tym sezonie wygrał wszystkie swoje pojedynki. Rywalizował w kategorii wagowej do 98 kg i w wadze do 130 kg. Sympatycy talentu Radosława Grzybickiego mają nadzieję ujrzeć swojego ulubieńca już w pierwszym meczu z KS Budowlani Łódź. W kategorii wagowej do 130 kg, przeciwnikiem Radosława Grzybickiego będzie zapewne Artur Shahinyan. Ostatni pojedynek meczu, który zapowiada się jako wyrównana zapaśnicza batalia, może okazać się dla kapitana AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski, walką o otwarcie drogi do wielkiego finału PWPW KLZ.

Radosław Grzybicki od kilku sezonów dominuje w kraju, w kategorii wagowej do 98 kg.  Jest niekwestionowanym liderem . Zwycięża pewnie i bezdyskusyjnie w krajowym championacie. Radkowi, brakuje sukcesu na arenie międzynarodowej. Reprezentował już kraj na imprezach mistrzowskich, niestety nie może przebić się do walki o medale tych imprez.  Jego walki w roku 2017, pokazują, że jest na dobrej drodze, by zmienić ten niekorzystny dla niego stan rzeczy. Doświadczenie zdobyte w wyrównanych bojach ligowych PWPW KLZ w sezonie 2016/2017, poparte ciężką pracą treningową pokazały, że Radosława Grzybickiego stać na nawiązanie walki z najlepszymi na świecie. Pokazał to turniej Mistrzostw Świata w Paryżu (2017), gdzie stoczył bardzo dobry pojedynek, z piątym zawodnikiem MŚ – Rustamem Assalakovem (1-2).  Radosław Grzybicki, to zawodnik, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa na arenie międzynarodowej. Głęboko wierzymy, że twardy piotrkowski wojownik spełni swoje sportowe ambicje. Swoja pracą i postawą z pewnością na to zasłużył.

Kibice PWPW KLZ, będą mogli podziwiać w akcji kapitana piotrkowskiej drużyny już 27 lutego, w Atlas Arena Łódź.

 

Serdecznie podziękowania dla Pana Marcina Sacza Sacińskiego za udostępnienie zdjęć kapitana piotrkowskich wojowników.

MVP Radosław Grzybicki