W środę (19.10.) podczas oficjalnej konferencji prasowej zaprezentowano drużynę Akademii Zapasów Supra Brokers Wrocław, która już 2 listopada wystartuje w zawodowej lidze zapaśniczej. Twórcą klubu jest Józef Tracz, legenda polskich zapasów.

Konferencję, która odbyła się na stadionie Śląska Wrocław, poprzedziła minuta ciszy. Działacze, zawodnicy i trenerzy uczcili pamięć przedwcześnie zmarłego Grzegorza Pieronkiewicza, prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, który miał być specjalnym gościem środowej prezentacji.

Na spotkaniu z mediami nie mogło zabraknąć Damiana Fedorowicza, twórcy i prezesa Krajowej Ligi Zapaśniczej oraz Rafała Holanowskiego, prezes Zarządu Supra Brokers S.A., sponsora wrocławskiego klubu.

img_6162

 

Nowy wrocławski klub powstał specjalnie na potrzeby rywalizacji w Krajowej Lidze Zapaśniczej. Drużyna Akademii Zapasów Supra Brokers jest oparta w większości na zawodnikach WKS Śląsk Wrocław, odnoszących już sukcesy na arenie krajowej i za granicą. W składzie znalazło się łącznie 5 zapaśniczek oraz 16 zapaśników (w tym czterech rezerwowych), w stylach klasycznym oraz wolnym. W składzie stylu klasycznego jest trzech złotych medalistów mistrzostw Polski: Michał Tracz, Dawid Kareciński i Łukasz Banak. Wśród „klasyków” największe sukcesy mają na koncie Aleksander Wojtachnio (srebrny medal mistrzostw Polski 2016 w kategorii 97 kg) i Kamil Kościółek (brąz na mistrzostwach świata juniorów 2015). Wśród kobiet medalistkami mistrzostw Polski są Ilona Sobczyńska, Weronika Maleszka i Natalia Strzałka. Warto zaznaczyć, że wielu zawodników AZ Supra Brokers ma na koncie znaczące sukcesy w rywalizacji juniorów.

AZ Supra Brokers Wrocław

 

– Mamy mocny i ambitny zespół, zbudowany wokół zawodników, którzy mają już na koncie znaczące sukcesy, a jednocześnie nadal są głodni następnych. Nasz sponsor, Supra Brokers, zapewnia nam profesjonalne ramy funkcjonowania. Dzięki temu do ligi jesteśmy znakomicie przygotowani zarówno od strony sportowej, jak i organizacyjnej – powiedział podczas konferencji Józef Tracz, trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich.

Rywalami wrocławian w Krajowej Lidze Zapaśniczej będzie pięć drużyn – AZS Warszawa, AKS Piotrków Trybunalski, KS Białogard, Unia Racibórz oraz Sobieski/Grunwald Poznań. Zwycięzca ligi zdobędzie tytuł drużynowego mistrza Polski. Start ligi już 2 listopada. Formuła zawodów będzie dynamiczna i nowoczesna, z atrakcyjną oprawą. W ten sposób odświeżamy wizerunek zapasów. Wszystko to z myślą o publiczności. Na mecze zapraszamy całe rodziny – stwierdził Damian Fedorowicz, prezes KLZ. Jedno spotkanie z każdej kolejki będzie pokazywane na żywo przez TVP Sport. Mecze będzie można zobaczyć również w internecie – SportZona.pl.